2025.01.18.

Túl az onkológián

Az orvostudomány, s ezen belül az onkológia téves paradigmákat merevít dogmákká, száműzve minden kritikát, vetélkedő tézist vagy gyakorlatot.
Az onkológia mára rákiparrá vált, azaz nem a gyógyítás, hanem a profit mozgatja. A széleskörű rákszűrési mozgalmak nem csökkentették a rákhalálozást, viszont kb. 30%-kal megnövelték a túldiagnosztizálást és túlkezelést. Ráadásként a mammográfiás mellrákszűrés bizonyítottan rákkeltő  és a prosztatarákszűrés jelentős mértékben növeli a rákhalálozást.
Hasonló a helyzet a rák kezelésében. A kemoterápiás szerek valamint az újabb és újabb, gyorsított eljárással törzskönyvezett szerek átlagban 3 hónappal hosszabbítják meg a túlélési időt, miközben maguk a kezelések előidézik a rák kiújulását.
A rák nem genetikai, hanem anyagcsere betegség. Utóbbinak döntő jelentősége volna a megelőzésben és a kezelésben is, de erről az onkológia tudomást sem vesz.
A C-vitamininfúziót, a deutériumcsökkentést vagy a D-vitamin szerepét évtizedek óta negligálja az onkológia, hasonlóképpen a már lejárt szabadalmú gyógyszerek rákgyógyításban való újrahasznosítását is, mivel ezek vetélytársai volnának a milliókba kerülő onkológiai szereknek. Az előadásban -nem a teljesség igényével-  ezekről is szó lesz.

2023.10.21.

A nootropikumok és egyéb étrend-kiegészítők szerepe az agyműködés optimalizálásában

Egyre többen tapasztalják meg 50 év felett, hogy agyuk fogaskerekei már nem úgy forognak, mint régen, össze-összeakadnak, kihagynak, s ez kezdetben csak enyhe zavart, később komolyabb problémákat okoz munkájukban, mindennapi életvitelükben. A romlást fontos volna időben megállítani, mert nem tudni, az apróbb problémák hova fognak fejlődni. A világon az 50 felettiek 22%-a az Alzheimer preklinikai (enyhe tünetek), prodromalis (nyilvánvaló tünetek) formájában vagy kifejlett Alzheimer kórban szenved. Az étrend-kiegészítőknek fontos szerepe van az életmódváltásban is, és az agyműködés javításában is. Utóbbiakat nootropikumoknak nevezzük. Ezek sokféle mechanizmuson keresztül javítják az agyműködést. Előadásomban a nootropikumokra koncentrálok, de kitérek az életmódváltásban szerepet játszó étrendkiegészítőkre is, hiszen ezek a test agykárosító folyamatait csökkentik.

2019. 10. 26.

Hova vezet az évtizedeken át tartó alattomos vitaminhiány?

“Nap mint nap abba ütközöm, hogy az átlagember fejében nagy homály van a vitaminokkal és egyéb étrend-kiegészítőkkel kapcsolatban. A legtöbb ember nem szed semmit, vagy azért, mert köreiben ez nem szokás, vagy mert elhiszi, hogy a „választékos táplálkozásban benne van minden szükséges”… Aki mégis szed valamit, arra általában az jellemző, hogy egy- egy, általa fontosnak vélt étrend-kiegészítőt szed, mondjuk D- vitamint, mert sokat hall róla, vagy magnéziumot, mert szokott izomgörcse lenni. Előadásomban azt szeretném bemutatni, hogy ez a gondolkodás a szó szoros értelmében halálos, bár a halál okaként mindig valami betegséget tüntetnek fel, nem azt, ami végülis okozta.”